• top1
  • top2
  • top3
  • top4

logo portalu mieszkanie dla mlodych1

Program Mieszkanie dla Młodych, tak jak w przypadku Rodziny na Swoim jest skierowany do rodzin i singli. Będzie stanowił wsparcie w zakupie własnego mieszkania dla potencjalnych beneficjentów, w tym przypadku jak sama nazwa wskazuje, młodych ludzi.
Według założeń programu, z zakupu pierwszego mieszkania lub też chęci wykupu mieszkania wynajmowanego, ze wsparcia będą mogły skorzystać osoby do 35 roku życia, przy zastrzeżeniu, że w przypadku małżeństw wystarczy, że jedna z osób mieści się w wyznaczonym limicie. Ubiegającym się o zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych przy budowie pierwszego domu, wprowadzono kryterium - 36 lat.
Dopłaty maja przysługiwać w przypadku zakupu pierwszego mieszkania lub domu na rynku pierwotnym. Maksymalna powierzchnia mieszkania objętego programem Mieszkanie dla Młodych ma wynosić 75 m kw. (85 m kw. w przypadku posiadania przez wnioskodawcę trojga lub więcej dzieci). Możliwe będzie także wykupienie mieszkania, które osoba wnioskująca o kredyt wynajmuje. W takim przypadku umowa o najem musi być zawarta po 31 grudnia 2012 r., a mieszkanie musi być wybudowane przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą. Zgodnie z wprowadzonymi przez Sejmową Komisję Nadzwyczajną zmianami, program obejmie również kupno domu (wybudowanego przez podmiot prowadzący działalność gospodarczą), bądź budowę domu jednorodzinnego o powierzchni maksymalnej do 100 m kw. (110 m kw. w przypadku posiadania przez wnioskodawcę trojga dzieci w chwili składania wniosku). W przypadku budowy domu będzie można liczyć na zwrot części wydatków, poniesionych na kupno materiałów budowlanych. W każdym przypadku, czy to kupna domu czy mieszkania, dofinansowaniem objęte zostanie 50 m kw. powierzchni użytkowej.
Program przewiduje 10 proc. dopłaty dla osób samotnych i małżeństw bezdzietnych, 15 proc. dla rodzin, które posiadają co najmniej jedno dziecko. Dodatkowe 5 proc. dla małżeństw, którym w ciągu 5 lat od daty zakupu mieszkania urodzi się bądź zostanie przysposobione trzecie lub kolejne dziecko.

Partnerzy

Sprzedaż mieszkań

Roksanes Żukowski lic. nr 7867
tel. kom. 508 240 831
email: r.zukowski@stepien.org.pl

Powrót do góry